اخبار

سونی مشغول برنامه ریزی برای برگزاری رویداد رونمایی از بازی های پلی استیشن 5 در هفته آینده است

براساس صحبت‌های جف گراب، سردبیر ونچربیت و جیسون شرایر، نویسنده‌ی بلومبرگ هفته‌ی آینده و در روز سوم ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی شرکت سونی در یک رویداد دیجیتالی به پلی‌استیشن 5 می‌پردازد.

گزارش‌های ارائه‌شده از سوی منابع مختلف نشان می‌دهند که همان‌گونه که پیش‌تر جف گراب گفته بود، شرکت ژاپنی هفته‌ی بعد کنفرانسی کاملا متمرکز روی کنسول پلی ‌استیشن 5 را برگزار خواهد کرد؛ رویدادی که به وقت تهران یا در روز چهارشنبه، ۱۴ خرداد یا پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد پخش می‌شود. جیسون شرایر می‌گوید در عین آن که هنوز امکان تغییر چندروزه‌ی این تاریخ وجود دارد، شکی نیست که پس از برگزاری این رویداد دیگر سونی طی هفته‌ها و ماه‌های بعد از آن مدام اخبار بیشتری را درباره‌ی سخت‌افزار جدید خود و بازی‌های انحصاری و غیرانحصاری PS5 منتشر می‌کند. مثلا به احتمال زیاد در ماه آگست/اوت سال جاری میلادی یک قسمت جدید از برنامه State of Play تحویل گیمرها داده می‌شود که شامل نمایش نسبتا طولانی بازی‌هایی هنوز معرفی‌نشده و متعلق به نسل نُهُم است.

PS5

مطابق صحبت‌های یک منبع آگاه با جیسون شرایر، نویسنده‌ی بلومبرگ، به‌زودی اخبار زیادی در مورد پلی‌استیشن 5 و بازی‌های در حال ساخت برای آن منتشر خواهد شد؛ تا حد و اندازه‌ای که سونی اصلا نمی‌تواند همه‌ی آن‌ها را در یک کنفرانس دیجیتالی به طرفدارانش ارائه کند. البته پیش‌تر هم یکی از افراد مطلع از پشت صحنه‌های فعالیت‌های شرکت گفته بود که برند پلی ‌استیشن هنوز جزئیات افشانشده‌ی بسیار زیادی راجع به PS5 را از چشم همگان پنهان نگه داشته است.

از آن‌جایی که اکنون در شرایطی قرار داریم که هر روز به پایان دوران حکم‌فرمایی کنسول‌های نسل هشتم و آغاز فرمان‌روایی کنسول‌های نسل بعدی یعنی پلی استیشن 5 سونی و ایکس باکس سری ایکس مایکروسافت نزدیک می‌شویم، فرصت خوبی برای نگاه انداختن به میزان درخشش هرکدام از کنسول‌های به بازار آمده در تاریخ از لحاظ جذب مخاطب فراهم شده است. شرکت LearnBonds اندکی قبل دقیق‌ترین آمار فروش کنسول‌ها تا بیست‌وپنجمین روز از سومین ماهِ سال ۲۰۲۰ میلادی را محاسبه کرد تا جدولی کامل در این رابطه را تقدیم گیمرها کند. جدولی که ۱۰ رتبه‌ی بالایی آن به پنج کنسول از برند پلی استیشن، یک کنسول از برند ایکس باکس و چهار کنسول از شرکت نینتندو تعلق دارند.

پلی استیشن 2

یکی از نکات جالب ارائه‌شده در این آمار آن است که می‌گوید پلی استیشن 2 و پلی ‌استیشن 4 بیشترین فروش خود را مدیون بازارهای اروپایی بوده‌اند و در آمریکای شمالی حاکم مطلق جداول فروش نیستند. PS2 در اروپا و آمریکا به ترتیب ۵۵.۲۸ و ۵۳.۶۵ میلیون دستگاه فروش داشت و پلی‌استیشن 4 در این دو منطقه به ۴۵.۱۲ و ۳۶.۳۴ میلیون واحد فروش چنگ زد.  بالاخره بر کسی پوشیده نیست که کنسول ایکس باکس 360 از پلی استیشن 3 فروش پایین‌تری داشت اما در آمریکای شمالی توانست با اختلاف این رقیب را پشت سر بگذارد.

کنسول های بازی

پلی‌استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ به ترتیب تا این لحظه در جدول رده‌بندی پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی ویدیویی تاریخ رتبه‌های چهارم، سیزدهم و پانزدهم را کسب کرده‌اند.

مطابق آمار پیش‌رو ایکس‌باکس وان در مقابل فروش ۸۵.۸ میلیون واحدی ایکس‌باکس 360، به ۴۷.۳۵ میلیون دستگاه فروش دست یافت و پلی‌استیشن 4 توانست با رساندن ۱۰۹.۸۶ میلیون دستگاه از خود به دست مخاطب از فروش ۸۷.۴۱ میلیونی پلی‌استیشن 3 پیشی بگیرد. نینتندو هم در این بخش حالا به‌خاطر ۵۵.۸۹ میلیون فروش سوییچ خاطرات شکست فاجعه‌بار کنسول Wii U با ۱۳.۹۷ دستگاه فروش را به فراموش می‌سپارد.

منبع : زومجی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *