اخبار, مقالات

توسعه روش جدید که تصفیه آب و نمک زدایی را ارزان تر می کند

پژوهشگران و محققان دانشگاه های پنسیلوانیا و تگزاس روش جدیدی برای تصفیه آب ابداع کرده اند که می تواند رایج ترین مشکلات مربوط به شیرین کردن آب را از بین ببرد .

این محققان پی برده اند که غشاهایی که برای نمک زدایی مورد استفاده قرار می گیرند از نظر توزیع غلظت و همچنین جرم عملکرد مناسبی ندارند اگر این غشاها در مقیاس نانو تراکم یکنواخت را تجربه کنند عملکرد بهتری از خود نشان می دهند .

یکی از افراد فعال در این تحقیق بنام مانیش کومار در بیانیه ای اعلام کرده : غشاهای اسمز معکوس بطور گسترده برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند اما همچنان موارد ناشناخته زیادی درباره آنها وجود دارد ما نمی توانیم درباره نحوه عبور آب از میان آنها اظهارنظر دقیقی کنیم بنابراین تمام پیشرقت ها در 40 سال اخیر بدون اطلاعات کامل انجام شده اند .

این غشاهای جدید محققان نزدیک به 30 تا 40 درصد بهره وری بیشتری دارند و همچنین برای تصفیه آب انرژی کمتری مصرف می کنند با وجود چنین موضوعی غشاهای اسمز معکوس همچنان به انرةژی زیادی نیاز دارند و پژوهشگران روی رفع این مشکل تمرکز کرده اند .

برای مهندسی غشاهای جدید این تیم ساختارهای سه بعدی غشا در مقیاس نانو با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی در آزمایشگاه دانشگاه پنسیلوانیا توسعه داده اند آنها برای اینکه بتوانند به نحوه تصفیه بهینه آب توسط ساختار غشای جدید دست پیدا کنند مسیر آب را مدلسازی کردند .

درصورتی که این روش جدید منجر به کاهش بیشتر مصرف انرزی شود یکی از بزرگترین مشکلات موجود در کره زمین یعنی مدیریت آب شیرین برطرف خواهد کرد .این مشکلات با گذر زمان و همچنین بحران های ناشی از تغییرات اقلیمی در حال افزایش است و باید هرچه سریعتر راه حل مناسبی برای آن پیدا کرد .

یکی دیگر از پژوهشگران در این پژوهش جدید به این موضوع اشاره دارد که مدیریت آب شیرین تبدیل به یک چالش مهم در جهان شده و انتظار می رود در آینده به یک مشکل بسیار بزرگ تبدیل شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *